www.eVysledky.com
OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

ŠK Svätý Jur

Osobnosti histórie

www.eVysledky.com

Nový blok - dvojklikom tu, zahájite úpravu bloku...

Vitajte na stránke sksvatyjur.wbl.sk v sekcii Osobnosti histórie


 

S m ú t i m e ! 

                Koncom januára 2015 nás opustil                              bývalý dlhoročný futbalista ŠK Svätý Jur,                            tréner a funkcionár nášho klubu                           a tiež aj podporovateľ futbalu vo Svätom Jure,                                     dobrý človek                                                                 Ing. Eduard  Metke                                                                       vo veku 85 rokov

vďaka Vám za vykonanú prácu pre klub,mesto a spoločnosť !

         "ČESŤ VAŠEJ PAMIATKE"

       Priatelia,                                                        kto ste ho poznali, hrali s ním futbal, spolupracovali s ním,                         či len tak stretávali ho na uliciach mesta či na ihrisku,                                         stíšte hlas, zamyslite sa a

             zachovajte mu s nami tichú spomienku !                                                  futbalisti, fanúšikovia a funkcionári ŠK Svätý Jur  


    

 

                  Smutná správa pre futbal, futbalistov ŠK Svätý Jur                                                      a občanov mesta Svätý Jur

            Zomrel p. Ing. Eduard Metke, bývalý hráč, tréner a funkcionárom ŠK Svätý Jur, a aj – a to sa           nesmie zabudnúť – podporovateľ, pomocník pri výstavbe a  vybavovaní súčasného nášho štadiona na               ktorom dnes hrávame futbal vo Svätom Jure.

            Úmyselne neuvádzame jeho tituly, ktoré mal pred menom a za menom, mal ich niekoľko, ale to         nie je teraz podstatné, podstatné je to - že bol náš občan a náš futbalista.

            Futbal začal hrávať vo Svätom Jure ako dorastenec v 16-tich rokoch – neskôr aj reprezentoval Slovensko ako dorastenec. 

            Počas štúdií v Prahe nezabudol na Svätý Jur a po návrate domov začal hrávať  medzi mužmi         doma vo Svätom Jure – ešte na starom ihrisku na pažiti. 

            Vypracoval sa na technického a plnoplatného hráča družstva a hrával veľmi dlho - až do svojich skoro 40-tich rokov.

            Pri debatách často spomína svojich spoluhráčov ako Karol Jurkovič, Paľo Shneider, Imro Lisý,     Maťo Lisý, Jano Lisý, Jožko Púčik, Korček, Pucherovci a ďalších.

            Po ukončení aktívnej činnosti pokračoval ako tréner a neskôr už len ako funkcionár – a tu práve vzhľadom na svoje vyššie spoločenské a pracovné postavenie dokázal pre svoj materský klub a naše mestečko Svätý Jur čo – to vybaviť ale hlavne financie – za čo mu patrí vďaka.

            V posledných rokoch, keď už presiahol 80-tku, len sporadicky navštevoval futbal a ihrisko,           ktoré mu v minulosti prirástlo k srdcu o čom by vedela rozprávať veľa jeho rodina. Teraz už len         spomínal na svoje futbalové roky a žiaľ aj na to ako to rýchle ubehlo.

            Každý dobrý klub musí byť na svojich predchodcov hrdý – a my, keďže chceme byť takýmto,       sme na svojich predchodcov hrdí – a aj na pána Ing. Eduarda Metkeho.

            V roku 2010 sme mu v mene ŠK zablahoželali k 80-tke a v mene ŠK a mesta Svätý Jur dostal “Plaketu” a “Dilplom za zásluhy o rozvoj svätojurského futbalu” – čo mu právom patrí a pár maličkostí           – čo mu všetko malo pripomínať jeho roky prežité vo svätojurskom futbale. Pri tejto príležitosti sme           s ním aj pohovorili o problémoch futbalu vo Svätom Jure, pričom nám poradil pár aktivít, ktoré sme si zobrali za príklad.

            Poprosili sme ho vtedy tiež o to, aby ocenenie považoval aj ako malú satisfakciu za nepríjemnosti,     ktoré jemu a jeho rodine prinášala a prináša blízkosť štadiona pri jeho dome – čo skromne pripomenul,       že to berie ako nutné zlo ktoré je v prospech veci, lebo ihrisko pomáhal stavať aj on.

            Aj dnes mu takto odkazujeme, ak sme Vám pán Ing. Eduard Metke a vašej rodine niečo                 nepríjemné tým spôsobili – prepáčte ! Sme s Vami a vy budete stále s nami.

           Vďaka za všetko, budeme spomínať na dobrého človeka.

                                       futbalisti, funkcionári, fanúšikovia ŠK Svätý Jur a občania mesta Svätý Jur 

Pripájame pár spomienkových fotografií na Ing. Eduarda Metkeho,                                                                                                                         z minulosti futbalového klubu ŠK Svätý Jur z kroniky klubu: